Vyberte stránku

Spolek pro záchranu hradu Blansko

O spolku

Spolek pro záchranu hradu Blansko tehdy ještě jako Občanské sdružení vznikl v listopadu 2007 na popud Jiřího Pelce a bývalé starostky obce Ryjice Jaroslavy Kouskové. Třetí zakládající člen byl Jan Ptáček. Brzy se přidali další členové. Někteří zase naše řady opustili, další však zůstali.
Úkolem číslo jedna bylo sehnat dostatek finančních zdrojů na statické zajištění hradů, kterému na několika místech hrozilo zřícení a tomu jsme chtěli zabránit. Mezi nejvýznamnější počiny činnosti spolku bezesporu patří zazdění průvalu ve východní hradbě, zazdění kaveren u pat hradeb po celém obvodu, oprava jižní vyhlídky a zbudování nové severní vyhlídky. Pro návštěvníky jsme uspořádali několik ročníků Hvězdicového pochodu a zbudovali informační tabuli. Hrad je i nadále otevřen široké veřejnosti a jeho obliba neustále narůstá za což jsme moc rádi.

Naše mise

Hlavním cílem Spolku pro záchranu hradu Blansko je z neudržované volně chátrající hradní zříceniny vytvořit udržované, zrekonstruvané místo pro setkávání milovníků historie, architektury, přírody a hradů. Naši snahu o zachování rozvalin hradu spolupracujeme s památkáři a archeology a vše s nimi pečlivě projednáváme.

Naší snahou je mimo jiné i vrátit na hrad život a pořádat zde různé kulturní a společenské akce. Rozvržení hradu podobající se přírodnímu amfiteátru tomto využití přímo vybízí. Čeká nás samozřejmě ještě spousta práce, ale my se nevzdáme.

Výroční zprávy

V této sekci si můžete prohlédnout výroční zprávy Spolku pro záchranu hradu Blansko

Stanovy

Stanovy Spolku pro záchranu hradu Blansko

Přidejte se k nám

PřispětStát se členem