Vyberte stránku

Jak se stát členem?

Pomozte nám opravit hrad Blansko

Pokud cítíte, že byste se chtěli stát součástí našich snah o záchranu hradu Blansko u Ústí nad Labem, tak jste na správném místě. Spolek byl založen v listopadu roku 2007. Za tu dobu jsme již udělali pořádný kus práce a podařilo se zachránit nejohroženější části hradu. Spousta práce nás ale ještě čeká, proto budeme rádi za každého nového člena, který má rád historii a neštítí se práce.

Členské příspěvky se u nás neplatí, místo toho po vás budeme chtít váš čas. Ten umí to a ten zas tohle, jak řekl Jan Werich. Proto každý z vás může přispět něčím jiným. Společně se pak můžeme sejít na hradě, kde při svitu plamenů z večerního ohně společně probereme děje dávno zašlé i plány do budoucna.

Stále toužíte stát se členem a pomoci zachránit kus naší historie?

Napište nám na

info@hradblansko.cz

Detaily ohledně vašeho členství s vámi doladíme pomocí e-mailu, nebo telefonu, pokud nám jej zašlete. Budeme se těšit na vaše zprávy a že rozšíříte naše řady.

„V tomto životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou.“ Matka Tereza

Aktivity spolku

Kromě tvrdé práce si s námi užiješ i spoustu legrace. Společně vyrážíme na různé konference a přednášky týkající se historie, archeologie, ale především castellologie (věda o hradech, kdybys toto slovo ještě neznal).

Jednou za čas uspořádáme i vlastní přednášku o historii hradu Blansko a naší činností. Párkrát do roka konáme brigády na hradě, které se mohou protáhnout až do druhého dne a večer u ohně se teprve rozproudí ta pravá diskuze při které se můžeš dozvědět spoustu zajímavých informací, nebo se podělit s ostatními o ty své.

Jsme fajn parta, která do svých řad ráda přijme každého nového člena, nebo členku se zájmem o historii a ochotná věnovat svůj volný čas práci na záchraně hradu Blansko. Tak neváhej a přidej se k nám.

Nebo můžete jen přispět

Přispět